שיטות טיפול

איזון חיים

 

היא שיטה רב ממדית עוצמתית לריפוי באנרגיה.השיטה מטפלת בו זמנית ברבדים הפיזיים, הרגשיים, המנטליים והרוחניים.במקביל השיטה מאפשרת ריפוי גם ביחסינו עם הסביבה.בסיס השיטה היא שכולנו מהווים חלק ממערכת מקושרת ודינמית של אנרגיה אוניברסאלית, אנרגית המקור, המעניקה לנו תמיכה,הדרכה ואהבה אין קיץ.

בגופנו אצורים ברמה התאית, הזיכרונות האנרגטיים של כל התנסות שעברנו בחיינו. חוויות מעשירות וחיוביות מקדמות אותנו,בזכותן מערכת החיסון שלנו מתחזקת. מנגד עומדות התנסויות הנושאות מטען שלילי,העשויות לשבש את זרימת האנרגיה בגוף וליצור חסימות.עם הזמן החסימה תתבטא בתסמינים גופניים.

כיצד עובדת השיטה?

שיטת איזון חיים מזהה את החסימות האנרגטיות, ובעזרת הטכניקות שבה ,משתחרר המטען השלילי ומתאפשר ריפוי ,הזורם בכל הרמות ( הפיזי, רגשי, מנטלי ורוחני)במטרה להשיב בריאות וחיוניות לחיינו.

במה ניתן לטפל בשיטה?

 1. בכאבים כרונים או כתוצאה מטראומה
 2. חוסר איזון ריגשי (עצבנות, התפרצויות זעם, אי שקט ועוד..)
 3. עייפות ותשישות
 4. חוסר איזון כללי

טיפול ב nlp

 
 

טיפול ב NLP

טיפול בשיטת NLP הוא טיפול שיחתי ,אשר פותח את עצמנו לתודעה ולהכרה שלנו. באמצעות שיחה ממוקדת, אנו נגלה כיצד אנו מתנהלים בחיים ,האופן שבו המחשבות והרגשות שלנו  יוצרים את המציאות חיינו .נחשוף את האופן בו אנו מתקשרים עם עצמינו ועם הסביבה הקרובה שלנו.כל אלה משפיעים על העשייה שלנו, הבחירות שאנו עושים במהלך החיים וכמובן על איכות החיים שלנו ושל קרובינו. שיטת הNLP אינה עוסקת בסיפורים שאנו מספרים לעצמינו, אלא מתמקדת בהתנהגות אפקטיבית לנו ולסביבה הקרובה שלנו. בשיטת טיפול זו אנו מרחיבים את האפשרויות שמעולם לא חשבנו עליהם. באמצעות השיטה נוכל לשלוט ולבחור התנהגות לכל סיטואציה ספציפית, נוכל לחרוג לעיתים ממנהגינו ולפתוח לעצמנו דרכים חדשות להצלחה ופריצת דרך.

רפלקסולוגיה

 

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול של איזון מערכות ואיברים בגוף ,דרך כפות הרגליים. רפלקסולוגיה היא בעצם השתקפות ,כפות הרגליים הם איבר סומה- טוטופי, איבר קטן המשקף את כל גופינו.לחיצות  על אזורים מסוימים בכף הרגל שולחות אותות למערכת העצבים המרכזית ,הפועלת לאיזון אותו איבר או מערכת. הטיפול הרפלקסולוגי כולל עיסוי ולחיצות,פירוק קריסטלים\ רעלים.ברפלקסולוגיה ניתן לטפל במערכת השלד והתנועה, במערכת העצבים, מערכת הורמונאלית ,מערכת העיכול,מערכת השתן ומערכת הלימפה.

רפלקסולוגיה

לאילו מצבים בריאותיים הרפלקסולוגיה יכולה לעזור?

 • מתח, לחץ ועומס נפשי
 • בעיות במערכת העיכול
 • חוסר איזון הורמונלי ובעיות פוריות
 • בצקות ברגליים
 • חוסר איזון כללי

אופן הטיפול

רפלקסולוגיה

בהילרי קליניקה לרפואה אלטרנטיבית הטיפול ברפלקסולוגיה , כולל טיפול גם בשרירי השוק, אותם שרירים שמפעילים את כפות הרגליים והאצבעות. הטיפול הוא עוצמתי ומורגש. משך הטיפול הוא בין 45 דקות לשעה. על מנת להגיע לאיזון דרוש מספר טיפולים ברצף. קרא עוד בדף הבית

דיקור סיני/ אקופונקטורה

 

דיקור סיני הוא ענף ברפואה הסינית המוערכת כבת 5000 שנה.הפילוסופיה של הרפואה הסינית, העומדת בבסיס השיטה שהאדם הוא במרכז תהליך הריפוי. האדם הוא אינטגרציה של הפכים, שילוב של חומר ורוח, יין (חומר) ויאנג (אנרגיה) הנמצאים בתנועה מתמדת כמו היום והלילה.כאשר אנרגית החיים המכונה צ'י זורמת בכל הגוף במסלולי אנרגיה ספציפיים (מרדיאנים) ומזינה את האיברים והמערכות בגוף.מחלה או כאב היא חסימה בזרימה ההרמונית של הצ'י,הגורמת לעודף צ'י באזור מסוים בגוף וחוסר במקום אחר.לאורך המרדיאנים(מסלולי האנרגיה)  פזורות מאות נקודות דיקור,בעלות השפעה על זרימת הצ'י.

 

איך דיקור סיני עובד?

 1. כאשר מחט מוחדרת אל נקודת הדיקור, נוצר גירוי לסיבי העצב, השולחים אותות חשמליים אל חוט השידרה. כאן תאים יחודיים משחררים חומרים כימיים הקרואים אנדורפינים, המעכבים אותות כאב ומסייעים להקלת הכאב.בנוסף, האותות העצביים, הנגרמים כתוצאה מהחדרת המחט, מועברים גם אל אזורים במוח, המשחררים עוד אנדורפינים.
 2. הדיקור הסיני גורם גם לשחרור חומר הקרוי ביטא- אנדרופין יחד עם הורמון ACTH אל מחזור הדם ואל הנוזל הנע סביב המוח וחוט השדרה.
 3. הורמון ACTH מפעיל את בלוטת יותרת הכליה,לשחרר את החומר הסטרואידי קורטיזול שאחראי על פעולות נוגדות דלקת בגוף.
 4. התוצאה הביולוגית כוללת:הקלת כאב,פעילות אנטי דלקתית ותחושה כללית טובה יותר של המטופל
 5. בבדיקה מעבדתית נמצא כי דיקור סיני מסייע לאיזון זרימת הדם בתלמוס, האונה הקדמית וגזע המוח- אזור האחראי על תחושת הכאב.

האם דיקור סיני כואב?

 1. המחטים לדיקור סיני ברובן דקות (0.18 מ"מ), תלוי באזור הדיקור. הרבה פחות ממחט לבדיקת דם.
 2. תלוי במיומנות המטפל, ככל שבעל ניסיון ומקצועי, העיקצוץ הראשוני פחות מורגש.

האם יש תופעות לוואי לאחר הטיפול?

בטיפול בכאב ,יתכן שאזור הכאב יהיה רגיש בשלושת הימים הראשונים, עד לקבלת הטבה משמעותית.לכן מומלץ בשלושת הימים הראשונים להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

בהילרי קליניקה לרפואה אלטרנטיבית אנו מתמחים בדיקור לטיפול בכאבים ,דלקות בשרירים ובעיות אורטופדיות שונות. קרא עוד אודות.

דיקור סיני